Geen bericht over sneeuw, want die is vandaag alweer bijna helemaal verdwenen. In plaats daarvan maar iets over de sneeuwbes.

Deze rommelige struiken zijn sneeuwbessen. In de zomer met groene blaadjes en rozige bloemetjes. Nu kaal maar met besjes, zo wit als sneeuw. Zoals je ziet zijn de struiken hier maar moeilijk in bedwang te houden. Ieder jaar heeft die sneeuwbes wel weer wat meer terrein veroverd. Ach, hier tegen de muur kan dat weinig kwaad en die sneeuwwitte besjes zorgen nu in ieder geval nog voor wat kleur in de verder kale en wat saai ogende wintertuin.

Die besjes waren vroeger trouwens leuk speelgoed voor ons als kinderen. Van een oude buis maakten we een blaaspijp waar we zo’n besje in deden. Zo hard als je maar kon blies je die bes er dan weer uit. Leuk was het dan om iets te raken, waardoor die bes dan lekker uit elkaar spatte. Nog leuker natuurlijk om niet iets maar iemand te raken!
Volgens mij gebruikten wij er zo’n electriciteitsbuis voor. Leuk spelletje.
Ja, ik ken dat spelletje, maar niet door mezelf maar de latere generatie gespeeld. Prachtige foto, die onderste!